Ostatnie wydarzenia

Wyniki Wyborów Samorządowych

24.10.2018r


 

Podział miejsc w nowej Radzie Miejskiej w Tarnowie.

Najwięcej, bo 11 mandatów zdobyli kandydaci startujący pod szyldem PiS. Następnie 9 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska.

Nasze Miasto Tarnów, które w radzie będzie miało 5 swoich przedstawicieli.

Oto nowo wybrani radni Rady Miejskiej w Tarnowie.

Robert Wardzała, Kinga Klepacka, Kazimierz Koprowski, Anna Krakowska, Angelika Świtalska, Tomasz Olszówka, Zbigniew Kajpus, Sebastian Stepek, Piotr Wójcik, Roman Korczak, Stanisław Klimek, Jakub Kwaśny, Tadeusz Żak, Roman Ciepiela, Marian Wardzała, Marek Ciesielczyk, Ryszard Pagacz, Józef Gancarz, Mirosław Biedroń, Grażyna Barwacz, Piotr Augustyński, Krystyna Mierzejewska, Dawid Solak, Piotr Sak, Piotr Górnikiewicz

Razem dla Tarnowa - druga tura wyborów

Piątka Morawieckiego

 29.092018r


Obniżenie rachunków, pomoc seniorom, wprowadzenie Polski w erę cyfrową, renowacja chodników i dworców oraz wsparcie dla budżetów obywatelskich – to najnowsze propozycje Rządu RP dla Polaków. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił na Konwencji PiS pięć nowych propozycji dla Polaków. Są to programy „Ciepły Dom”, „Dobra Okolica”, „Nowoczesna Gmina”, „Internet Szybciej, Więcej” i „Mieszkasz-Decydujesz”.

                                       Piątka Morawieckiego - Okręg Nr 1
                                       Piątka Morawieckiego - Okręg Nr 2
                                       Piątka Morawieckiego - Okręg Nr 3
                                       Piątka Morawieckiego - Okręg Nr 4

Minister Witold Bańka w Tarnowie

29.092018r


Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka na zaproszenie dr Kazimierza Koprowskiego gościł w Tarnowie. Areną spotkania był stadion miejski w Mościcach, na którym odbyła się konferencja plenerowa.

Honorowy gość przypomniał, że rząd PiS w latach 2016-2018 przeznaczył na projekty rozwoju obiektów sportowych w Małopolsce 236 mln zł.  Niestety, Tarnów nie zyskał wiele z tych projektów.  Zabrakło dobrej woli  niektórych polityków.

Minister Witold Bańka i Kazimierz Koprowski

Minister Witold Bańka zadeklarował, że jego resort jest gotowy, w najbliższych  latach wesprzeć tylko dobrze przygotowane projekty pod kątem formalno - prawnym w zakresie infrastruktury sportowej i szkolenia dzieci i młodzieży. Wierzymy gorąco, że część tych środków zostanie ulokowana w naszym mieście.

Minister wspomniał o możliwości dofinansowania tarnowskiego stadionu żużlowego.  Może to się stać za sprawą dr Kazimierza Koprowskiego - kandydata na Urząd Prezydenta  miasta Tarnowa , który jest  pasjonatem i kibicem sportu. Jest też człowiekiem  ogromnej woli, by tarnowski sport stał na wysokim poziomie i był wizytówką miasta. Na sobotnim  briefingu  przedstawił, w sposób syntetyczny, program w zakresie realizacji rozwoju tarnowskiego sportu.

"Sztuka" walki politycznej

 25.092018r


Szybkimi krokami zbliżają się wybory. Trzeba zatem zjednać sobie wyborców, przekonać do siebie, utwierdzić w przekonaniu, że jest się "cool". Jakie wobec tego wybrać metody działania?... jak się zaprezentować?... co czynić!

Jest taki człowiek w Tarnowie, który za wszelką cenę chce wygrać w nadchodzących wyborach samorządowych. Nieważne, jakimi metodami, ważne żeby wygrać.

Ostatnio owego kandydata można było oglądać, przed tarnowskimi kościołami, jak po niedzielnej mszy rozdawał ulotki ze swoim wizerunkiem. Czyżby uwierzył w to, że praktykujący tarnowianie, ochoczo oddadzą na niego swój głos?

Albo; czy moralnym jest oczernianie swoich  przeciwników w  miesięczniku "Zjednoczeni dla Tarnowa", którego motywem przewodnim (w prawie wszystkich artykułach) jest nienawiść do konkurentów politycznych. Opluwanie, oczernianie i szydzenie z ludzi prawicy to obsesja redaktora naczelnego miesięcznika.

Panie dr Marku Ciesielczyku!

Zło , którym Pan karmi Tarnowian na łamach swojego czasopisma, obrażanie ludzi, brak obiektywizmu, stronniczość i nietolerancja dla rozumienia "polityki" inaczej niż Pan, nie przyniesie niczego dobrego - ani Panu , ani naszemu miastu, ani jego mieszkańcom. Proszę się zastanowić; czy warto kroczyć taką drogą? śmiem rzec - ohydną drogą.

Na zakończenie moich skromnych spostrzeżeń,  dedykuję Panu myśl: " zły to ptak, co własne gniazdo kala, a raczej parafrazując ów aforyzm, można napisać: " zły to kandydat, który swoich przeciwników kala".

                                                                                                                                                                                                                                             obserwator

Dbajmy o bezpieczeństwo Tarnowian

09.092018r


Jako baczny obserwator bezpieczeństwa ruchu drogowego, napotykam na różne niedociągnięcia w oznakowaniu pionowym i poziomym skrzyżowań w naszym mieście. Brak lub ich niewłaściwe oznakowanie powoduje, że kierowcy popełniają nieświadomie szereg błędów i wykroczeń drogowych, co skutkuje zamieszaniem i zagrożeniem życia. Ostatni przykład - to  chaos na skrzyżowaniu ul. Słonecznej z Jana Pawła II i ul. Słonecznej z ul. Orkana i Lwowską. Liczę, że w przyszłości oznakowanie skrzyżowań i dróg  będzie  zgodne z przepisami, czytelne a zatem bezpieczne. Optuję, aby oznakowanie poziome, było odnawiane dwa razy w roku, a nie jak jest obecnie. Wiele dróg do dnia dzisiejszego nie jest oznakowane po zeszłorocznej zimie.  Wierzę głęboko, że człowiekiem, który zadba o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest kandydat na Prezydenta  miasta Tarnowa dr Kazimierz Koprowski.

Marek Fenrych - Egzaminator Państwowy w zakresie wszystkich kategorii praw jazdy.